DON KICHOT GOŚCINNIE NA WSL

Premierowy pokaz spektaklu „Don Kichot”, będącego efektem współpracy Teatru Pinokio z Łodzi oraz Grupy Coincidentia, mamy przyjemność gościć na scenie Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego. To już trzecia premiera – białostocka, jako że stanowi on koprodukcję rozpiętą między Łodzią, Solnikami (gdzie ma siedzibę Grupa Coincidentia) a stolicą województwa podlaskiego. Rezerwacje biletów możliwe są od dnia 28 listopada 2018 r. (telefonicznie: 85 743 54 53, codziennie w godz. 9.00-19.00). Bilety dostępne są w jednolitej cenie: 20 zł.

OPIS SPEKTAKLU:

Najdroższa Dulcyneo,

Wybacz! Piszę do Ciebie ten list wiedząc, że odpowiedzieć mi nie możesz. Jednak proszę, nie gniewaj się. Nie mogłem dzisiaj przyjść. Zatrzymało mnie wiele przygód. My błędni rycerze dużo walczymy a potem morzy nas nasz rycerski sen. Ty także jesteś w tym śnie, tylko oczywiście dużo większa i jeszcze piękniejsza. Kiedy budzimy się rano, lubimy się jeszcze trochę powylegiwać. Pisząc ten list leżę właśnie wygrzewając się na ciepłym piasku la Manchy i nieustająco myślę o Tobie.

Całuję Twe delikatne dłonie. Do zobaczenia! Wyruszam niebawem. Będę u Ciebie jutro.
Twój D. K.

DON KICHOT 2018 jest spektaklem o nieoczywistym i zróżnicowanym języku. Jego forma próbuje godzić ducha rycerskiej opowieści Cervantesa i doświadczenia współczesnego teatru z jego skłonnością do komentowania aktualnej sytuacji społeczno-politycznej i historycznej. Poprzez muzykę na żywo, elementy teatru formy i teatru dramatycznego łączy w sobie odległe koncepcje estetyczne, chcące odnaleźć wspólny mianownik w zaśmieconej rzeczywistości jaka nas otacza. Mamy zatem do czynienia z wydarzeniem muzyczno-wizualnym, gdzie bohater klasyczny staje się medium poddanym eksperymentowi. Interesuje nas, co obrosły w interpretacje i konteksty Don Kichot znaczyłyby dziś? Jaką rzeczywistość by odbijał, co my w jego lustrze zobaczylibyśmy poprzez swoje odbicie. Próbujemy się zastanowić, jak jego wizja świata motywowałyby i determinowałaby nasze działania. Don Kichot otwarcie nazywa Dulcyneę ideą stworzoną według własnej wizji świata. Nie mamy odpowiedzi jaka jest nasza Dulcynea. Chcemy być w tej podróży Sancho Pansą z ciekawością obserwującym co z tegorocznego spotkania z Don Kichotem wyniknie. Spektakl ma formułę otwartą, gotową to pytanie stawiać co roku na nowo. Tegoroczna premiera nosi tytuł DON KICHOT 2018, co jest otwarciem datowania kolejnych spektakli w przyszłości.

Spektakl przygotowały dwie, różne pod względem doświadczeń i sposobu funkcjonowania, instytucje Teatr Pinokio w Łodzi oraz Grupa Coincidentia. Łączy je skłonność do eksperymentu i przełamywania stereotypów myślenia o teatrze formy. Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi, Miasta Białegostoku oraz Województwa
Podlaskiego.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.