#transFORM, CZYLI LALKI W PODRÓŻY

Kolejny przystanek na majowej mapie naszych rozjazdów to Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie. Tutaj, 10 maja, zaprezentujemy wybór etiud lalkarskich studentów kierunków aktorskiego i reżyserii (III rok), w ramach pokazu #transForm. To kolejne wydarzenie towarzyszące znakomitej wystawie „Lalki: teatr, film, polityka”, organizowanej m.in. przy współudziale naszego Wydziału. Pokaz rozpocznie się o godz. 18:00, wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy (szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Zachęty).

W ramach #transForm zobaczyć będzie można etiudy, powstałe na różnych etapach kształcenia, pokazujące szerokie spektrum działań realizowanych przez studentów naszego Wydziału:
więcej informacji o każdej z etiud znajdziecie klikając w tytuł

W PROGU
Etiuda powstała jako egzamin z zajęć Praca aktora z przedmiotem, realizowanych na kierunku aktorskim i reżyserii WSL na podstawie utworu „Kwiat paproci” Józefa Ignacego Kraszewskiego.

SIOSTRY
Etiuda została stworzona w ramach zajęć Teatr ożywionej formy, przez studentki III roku kierunku aktorskiego WSL.

ODMĘT
Etiuda, inspirowana „Przygodami Sindbada Żeglarza”, powstawała jako egzamin w ramach zajęć Technika pracy z aktorem – sceny lalkowe na III roku kierunku reżyserii WSL.

DEMIURGOS
Etiuda powstała jako egzamin z zajęć realizowanych na kierunku aktorskim i reżyserii WSL z przedmiotu Gra aktora lalką stolikową.