OŻYWIMY KAMIENICĘ W NOC MUZEÓW

Tylko 18 maja – po zapadnięciu zmroku – będzie okazja, by zobaczyć wyjątkowy spektakl „Kamienica”, przygotowany przez naszych studentów pod okiem Magdaleny Kiszko-Dojlidko, w ramach Nocy Muzeów organizowanej przez Muzeum Pamięci Sybiru.

Jako że jesteśmy mistrzami w ożywianiu materii i nie ma dla nas wyzwań niemożliwych, tym razem zaanimujemy cały budynek przy ul. Sienkiewicza 14! Cienie przeszłości poprowadzą nas śladami mieszkańców kamienicy, której historia sięga początków XX wieku i odzwierciedla burzliwe dzieje miasta. Obecnie mieści się tu Wydział Sztuki Lalkarskiej, a wcześniej… No właśnie, o tym, co działo się tu wcześniej, dowiecie się z magicznego pokazu „Kamienica – światło i dźwięk”.

Wystąpują: Magdalena Duszak, Emil Gąssowski, Michał Kaszak, Maja Kowalska, Justyna Łukasik, Aleksandra Sapiaska, Kinga Stolc, Monika Woronicz.

Gramy o godz. 22:00, 23:00, 24:00 (każdy pokaz trwa ok. 30 min).

Po bezpłatne wejściówki zapraszamy do Muzeum Pamięci Sybiru (od 14 maja), ul. Sienkiewicza 22 (liczba miejsc ograniczona).