DNI SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ NA WSL ATB

Od poniedziałku 20 maja w Białymstoku, a od wtorku 21 maja również w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego rządzą Dni Sztuki Współczesnej. Główne hasła ten edycji festiwalu to niepokój, ferment, niezgoda i opór. Podczas tygodnia wypełnionego teatrem, muzyką, sztuką wizualną, performansem, kinem, literaturą i wymianą myśli, zaprezentowane będą wydarzenia i artyści, którzy w swojej twórczości komentują to, o czym wielu woli milczeć, konfrontują się z tym, od czego wielu ucieka. Tych, którzy unikają prostych odpowiedzi, podejmują debatę, obnażają głupotę, wytrącają z równowagi, widzą więcej. Tych, którzy odnoszą się do niepokojów, filtrując je przez własną wrażliwość – niezależnie od tego, czy myślimy o fermencie wartości, wrzeniu w skali makro, czy też niepokoju intymnym.

Bilety na wszystkie wydarzenia festiwalowe dostępne są w kasie kina Forum (tel. 85 746 13 20, ul. Legionowa 5) oraz w kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19); można je kupić online na stronie bilety.bok.bialystok.pl, a także w miejscach wydarzeń na 30 minut przed rozpoczęciem pokazów. Szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie internetowej DSW.