PARADA POSTACI LITERACKICH W SP 15

Jubileuszowa, X Międzyszkolna Parada Postaci Literackich odbyła się 16 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Białymstoku, a nad którym to wydarzeniem po raz kolejny patronat sprawował m.in. #WSL #ATB. W jury konkursu zasiadła nasza wykładowczyni Łucja Grzeszczyk, zaś studenci technologii teatru lalek przygotowali specjalne statuetki, które otrzymali uczestnicy parady.

Parada ma charakter konkursu. Jubileuszowa edycja zgromadziła 18 uczestników z 7 szkół. Parada odbywa się w sali teatralnej SP 15, co bardzo podoba się występującym dzieciom. Niektórzy po raz pierwszy mają możliwość występu na scenie w blasku reflektorów. Młodzi aktorzy przenoszą nas w świat dzieciństwa, wcielając się w Śpiącą Królewnę, Babę Jagę, Kopciuszka, Baltazara Gąbkę, Mikołajka, Świniopasa czy inne postaci. Konkurs jest podsumowaniem edukacji czytelniczej w klasach I-III. Ma swoich stałych uczestników – szkoły, które co roku biorą w nim udział.