WOKÓŁ TEATRU W SUWAŁKACH: WYSTAWA

W Suwalskim Ośrodku Kultury zobaczyć można wystawę „Wokół teatru”, na którą składają się m.in. maski i lalki ze zbiorów #WSL #ATB oraz prace inspirowane teatrem i hasłem „Sztuka i humanizm”, wykonane przez dzieci i młodzież w Pracowni Sztuk Pięknych prowadzonej w SOK przez Mieczysława Iwaszki. Ekspozycja towarzyszy XVIII Międzynarodowemu Festiwalowi Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek 2019. Wystawę można oglądać do 14 czerwca 2019 r.

Prezentowane na wystawie eksponaty to m.in.: lalki ze spektaklu „O Kasi co gąski zgubiła” (projekt prof. Wiesława Jurkowskiego), maski ze spektaklu „Przypowieść o Marii” (projekt prof. Wiesława Jurkowskiego do zajęć z maski prowadzonych przez Bohdana Głuszczaka), jawajki ze spektaklu „Kadisz” Grigorija Gorina (projekt Haliny Zalewskiej-Słobodzianek), jawajki ze spektaklu „Piękna i bestia” (projekt Haliny Zalewskiej-Słobodzianek), marionetki sycylijskie ze spektaklu „Rudzielec” (projekt Haliny Zalewskiej-Słobodzianek), pacynki gąbkowe (projekt autorski studentki Mileny Kranik do egzaminu z pacynki na II roku).

Fot. materiały promocyjne SOK: https://soksuwalki.eu/wokol-teatru-niezwykla-galeria-lalek-masek-i-rekwizytow-na-wigraszku/