WOKÓŁ TEATRU W SUWAŁKACH: WYSTAWA

W Suwalskim Ośrodku Kultury zobaczyć można wystawę „Wokół teatru”, na którą składają się m.in. maski i lalki ze zbiorów #WSL #ATB oraz prace inspirowane teatrem i hasłem „Sztuka i humanizm”, wykonane przez dzieci i młodzież w Pracowni Sztuk Pięknych prowadzonej w SOK przez Mieczysława Iwaszki. Ekspozycja towarzyszy XVIII Międzynarodowemu Festiwalowi Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek 2019. Wystawę można oglądać do 14 czerwca 2019 r.

Prezentowane na wystawie eksponaty to m.in.: lalki ze spektaklu „O Kasi co gąski zgubiła” (projekt prof. Wiesława Jurkowskiego), maski ze spektaklu „Przypowieść o Marii” (projekt prof. Wiesława Jurkowskiego do zajęć z maski prowadzonych przez Bohdana Głuszczaka), jawajki ze spektaklu „Kadisz” Grigorija Gorina (projekt Haliny Zalewskiej-Słobodzianek), jawajki ze spektaklu „Piękna i bestia” (projekt Haliny Zalewskiej-Słobodzianek), marionetki sycylijskie ze spektaklu „Rudzielec” (projekt Haliny Zalewskiej-Słobodzianek), pacynki gąbkowe (projekt autorski studentki Mileny Kranik do egzaminu z pacynki na II roku).

Fot. materiały promocyjne SOK: https://soksuwalki.eu/wokol-teatru-niezwykla-galeria-lalek-masek-i-rekwizytow-na-wigraszku/

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.