ŻYCIE NA ZDERZAKU

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór podczas Dni Miasta Białegostoku!

23 czerwca o godz. 20:00, na dziedzińcu naszej Akademii (ul. Sienkiewicza 14), usłyszymy przejmująca historię losów Białostoczan początku XX wieku, w doskonałej interpretacji aktorów nagrodzonych na XIX Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie: Ryszarda Dolińskiego i Mateusza Smacznego – naszego wykładowcy.

Słuchowisko „Życie na zderzaku. Białostockie drogi wolności” powstało na podstawie niepublikowanych wspomnień Michała Zalewskiego pt. „Powieści przeżytych lat” oraz wspomnień córki – Iliany Zalewskiej. Autorkami scenariusza są Agnieszka Czarkowska i Gabriela Walczak – dziennikarki Polskiego Radia Białystok.

Bohaterowie historii, Michał Zalewski i Józef Kajewski, poznają się w obozie w Ostaszkowie w 1944 roku. Z obozowej perspektywy snują narrację o przedwojennym Białymstoku.

Zapraszamy! Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Słuchowisko zrealizowane przez Muzeum Pamięci Sybiru we współpracy z Polskim Radiem Białystok. Więcej informacji: Muzeum Pamięci Sybiru

Na zdjęciu Józef Kajewski (jeden z bohaterów słuchowiska) wśród więźniów obozu w Morszańsku, 1947 (Fot. ze zbiorów Muzeum Pamięci Sybiru).

RELACJA Z WYDARZENIA: na stronie MUZEUM PAMIĘCI SYBIRU