NOWE TYTUŁY W TEATRZE SZKOLNYM

W ramach wakacyjnych prezentacji zapraszamy do naszego Teatru na TRZY NOWE SPEKTAKLE dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Etiudy przygotowali studenci III roku podczas zajęć Teatru ożywionej formy.

„CZŁENIO” skierowany jest przede wszystkim do najmłodszych widzów, ale swym urokiem zachwyci z pewnością również ich dorosłych rodziców. Tytułowy bohater – Człenio – postanawia poznać świat, wyrusza więc w podróż, która okazuje się niesamowitą przygodą. Spotyka na swej drodze nowych przyjaciół i nieznane mu dotąd krainy. Ta opowieść, wykorzystująca różnorodne techniki lalkowe, przypomina o niezwykłej sile przyjaźni i udowadnia, że różnice pomiędzy nami nie są przeszkodą w tworzeniu relacji. Po spektaklu zapraszamy na fragmenty słuchowiska i warsztaty. Podczas zajęć zanurzymy się w świat otaczających nas dźwięków. Będziemy odkrywać muzykę codziennych czynności, by w finale stworzyć wspólnie niebanalną orkiestrę. Gwarantujemy świetną zabawę!
obsada: Joanna Jakacka, Michał Murawski/Magdalena Bednarek
scenografia i reżyseria: Joanna Jakacka, Magdalena Bednarek
opieka artystyczna: Wiesław Czołpiński, Kamila Wróbel-Malec

„DZIEWCZYNKA” (inspirowana baśnią H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”) jest opowieścią o dojrzewaniu, miłości i poszukiwaniu szczęścia. W naszej historii bohaterka przenosi się w świat wyobraźni, by odnaleźć odpowiedź na pytanie: Czy chcę dorosnąć? Podróżując poprzez światy stworzone dzięki lalkom, muzyce i scenografii Dziewczynka zagląda w głąb siebie i odkrywa krok po kroku nieznane dotąd pragnienia, potrzeby, cele, marzenia. Czy zdecyduje się jednak dorosnąć? Po spektaklu zapraszamy na warsztaty, podczas których, wykorzystując metody pedagogiczno-teatralne i elementy scenografii, będziemy pracować w przestrzeni i tematyce spektaklu.
obsada: Katarzyna Pilewska, Agata Słowik
opieka artystyczna: Wiesław Czołpiński, Kamila Wróbel-Malec

„KONTEKSTY” to spektakl-eksperyment. Michał Murawski (autor przedstawienia) próbuje odnaleźć porządek świata, konstruuje i dekonstruuje wszechobecnie panujące relacje. Aktor mierzy się z przestrzenią, która w wyniku eksploracji odkrywa przed nim swoje tajemnice. „Konteksty” dają szansę na dostrzeżenie ukrytej rzeczywistości w codzienności, pod warunkiem uruchomienia wyobraźni. Po przedstawieniu zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać proces powstawania spektaklu i podjąć próbę wykreowania własnego świata z pomocą rekwizytów wykorzystywanych w „Kontekstach”.
obsada: Michał Murawski
opieka artystyczna: Wiesław Czołpiński i Kamila Wróbel-Malec

Na wszystkie przedstawienia w lipcu i sierpniu wstęp jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy przyjmujemy telefonicznie: 85 743 54 53, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-14:00.

Zajrzyj do naszego KALENDARZA

Więcej o wakacyjnych spektaklach i warsztatach: WAKACJE Z LALKAMI

Projekty Letnia Akademia 2019 i Akademia Latem realizowane są ze środków z budżetu Miasta Białegostoku, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Patronaty medialne: Polskie Radio Białystok, TVP3 Białystok, Bialystokonline, Kurier Poranny

Wydarzenia wakacyjne realizują w partnerstwie: Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy oraz Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku.