NOWE TYTUŁY W TEATRZE SZKOLNYM

W ramach wakacyjnych prezentacji zapraszamy do naszego Teatru na TRZY NOWE SPEKTAKLE dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Etiudy przygotowali studenci III roku podczas zajęć Teatru ożywionej formy.

„CZŁENIO” skierowany jest przede wszystkim do najmłodszych widzów, ale swym urokiem zachwyci z pewnością również ich dorosłych rodziców. Tytułowy bohater – Człenio – postanawia poznać świat, wyrusza więc w podróż, która okazuje się niesamowitą przygodą. Spotyka na swej drodze nowych przyjaciół i nieznane mu dotąd krainy. Ta opowieść, wykorzystująca różnorodne techniki lalkowe, przypomina o niezwykłej sile przyjaźni i udowadnia, że różnice pomiędzy nami nie są przeszkodą w tworzeniu relacji. Po spektaklu zapraszamy na fragmenty słuchowiska i warsztaty. Podczas zajęć zanurzymy się w świat otaczających nas dźwięków. Będziemy odkrywać muzykę codziennych czynności, by w finale stworzyć wspólnie niebanalną orkiestrę. Gwarantujemy świetną zabawę!
obsada: Joanna Jakacka, Michał Murawski/Magdalena Bednarek
scenografia i reżyseria: Joanna Jakacka, Magdalena Bednarek
opieka artystyczna: Wiesław Czołpiński, Kamila Wróbel-Malec

„DZIEWCZYNKA” (inspirowana baśnią H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”) jest opowieścią o dojrzewaniu, miłości i poszukiwaniu szczęścia. W naszej historii bohaterka przenosi się w świat wyobraźni, by odnaleźć odpowiedź na pytanie: Czy chcę dorosnąć? Podróżując poprzez światy stworzone dzięki lalkom, muzyce i scenografii Dziewczynka zagląda w głąb siebie i odkrywa krok po kroku nieznane dotąd pragnienia, potrzeby, cele, marzenia. Czy zdecyduje się jednak dorosnąć? Po spektaklu zapraszamy na warsztaty, podczas których, wykorzystując metody pedagogiczno-teatralne i elementy scenografii, będziemy pracować w przestrzeni i tematyce spektaklu.
obsada: Katarzyna Pilewska, Agata Słowik
opieka artystyczna: Wiesław Czołpiński, Kamila Wróbel-Malec

„KONTEKSTY” to spektakl-eksperyment. Michał Murawski (autor przedstawienia) próbuje odnaleźć porządek świata, konstruuje i dekonstruuje wszechobecnie panujące relacje. Aktor mierzy się z przestrzenią, która w wyniku eksploracji odkrywa przed nim swoje tajemnice. „Konteksty” dają szansę na dostrzeżenie ukrytej rzeczywistości w codzienności, pod warunkiem uruchomienia wyobraźni. Po przedstawieniu zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać proces powstawania spektaklu i podjąć próbę wykreowania własnego świata z pomocą rekwizytów wykorzystywanych w „Kontekstach”.
obsada: Michał Murawski
opieka artystyczna: Wiesław Czołpiński i Kamila Wróbel-Malec

Na wszystkie przedstawienia w lipcu i sierpniu wstęp jest bezpłatny, jednak obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zapisy przyjmujemy telefonicznie: 85 743 54 53, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-14:00.

Zajrzyj do naszego KALENDARZA

Więcej o wakacyjnych spektaklach i warsztatach: WAKACJE Z LALKAMI

Projekty Letnia Akademia 2019 i Akademia Latem realizowane są ze środków z budżetu Miasta Białegostoku, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Patronaty medialne: Polskie Radio Białystok, TVP3 Białystok, Bialystokonline, Kurier Poranny

Wydarzenia wakacyjne realizują w partnerstwie: Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy oraz Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku.

 

 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.