ŁUKASZ LEWANDOWSKI NAGRODZONY

Z serca gratulujemy naszemu wykładowcy, Łukaszowi Lewandowskiemu, otrzymania dwóch prestiżowych nagród na zakończonym 19 czerwca 22. Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej “Dwa Teatry” w Zamościu.
Pierwsza z nich to Grand Prix dla najlepszego spektaklu Teatru Telewizji dla spektaklu “Judasz z Kariothu” Karola Huberta Rostworowskiego, w reżyserii Igora Gorzkowskiego, w którym Łukasz Lewandowski zagrał tytułową rolę.
Druga to nagroda za reżyserię słuchowiska “Taki, co umiera” Magdaleny Miecznickiej, które przypomina tragiczne wydarzenia zakończone śmiercią Grzegorza Przemyka, maturzysty skatowanego przez funkcjonariuszy milicji w 1983 roku.
Gratulujemy również naszym wykładowczyniom i wykładowcy – Helenie Radzikowskiej, Magdalenie Ołdziejewskiej oraz Michałowi Jarmoszukowi, którzy wzięli udział w realizacji innych nagrodzonych słuchowisk: “Mesjasz, Bruno Schulz” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk (nagroda za realizację dla Zdzisława Wasilewskiego) oraz Inwazja robotów Andrzeja Bajguza (Grand Prix w kategorii słuchowisk dla dzieci i młodzieży). Oba utwory zostały zgłoszone przez Radio Białystok.