JEDZIEMY NA FORUM!

Spektakl studentki III roku reżyserii Agaty Nierzwickiej: „Elementarz, czyli nauka czytania po polsku” (opieka pedagogiczna Agata Biziuk-Brajczewska) zakwalifikował się do udziału w nurcie konkursowym 13. Forum Młodej Reżyserii.
Cieszymy się bardzo i gratulujemy reżyserce!
…………………….
O! To Ala. A to Olek.
Ala tu stoi, a tam stoi Olek
A tu?
Tu ich droga do szkoły.
Droga jest jedna i właściwa.
I słuszna.
I być może jest ciężko i pod górkę.
Ale edukacja to ciężki kawałek chleba.
A przed nimi jeszcze 3651 dni w szkole.
Statystycznie rzecz ujmując.
“Elementarz…” to autorski tekst Agaty Nierzwickiej, powstały z inspiracji treściami podręczników szkolnych i Elementarza Mariana Falskiego.
To opowieść o dorastaniu oraz wyobcowaniu i osamotnieniu jakiego doświadcza dziecko podczas procesu edukacji.
Autorka posługując się makabreską, groteską oraz absurdem bada w jaki sposób szkolnictwo i system edukacji wykorzystuje mechanizmy propagandy oraz jak prowadzi to do zatracenia umiejętności samodzielnego myślenia oraz dehumanizacji.
występują: Łukasz Dybek, Piotr Gadomski, Aleksandra Gosławska, Ewelina Oleś
konsultacje scenograficzne, wykonanie scenografii oraz masek: Róża Turlińska
….………………
To nie koniec dobrych wiadomości: w nurcie OFF krakowska publiczność zobaczy spektakl w reż studenta Tymoteusza Sarosieka: „WIDZĘ, WYBIERAM, BAWIĘ SIĘ, UBIERAM. Czyli nasz sen o transparentności” (opieka pedagogiczna Bernarda Bielenia)