“Nieosobni” w marcu

Zapraszamy na dwa bezpłatne pokazy spektaklu “Nieosobni” w reż. Marcina Bartnikowskiego i Marcina Bikowskiego. 

GRAMY

17.03 (niedziela), godz. 19:00, sala 114 (pierwsze piętro bez windy)
18.03 (poniedziałek), godz. 19:00, sala 114 (pierwsze piętro bez windy)
Wstęp wolny, obowiązuje telefoniczna rezerwacje miejsc: od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 (tel.: 85 743 54 53). Liczba miejsc ograniczona.
Czas trwania: 60 minut

Nieosobni. Program romantyczny w czterech częściach podszyty mykologią, ezoteryką i psychotroniką

Nienansycenie twórcze jest na ogół zjawiskiem niezbędnym i pożądanym. Artysta/artystka głodny/głodna to artysta/artystka płodny/płodna. Nas interesują wszakże przemilczane następstwa twórczego nienasycenia; te wstydliwe i niepożądane.

Inspirowany wystawą „Białoszewski. nieosobny” – prezentowaną w ubiegłym roku w Muzeum Woli – spektakl jest senną fantazją o latach 50-tych. To opowieść o czasie, w którym głód twórczy funkcjonował obok dojmującego głodu fizycznego. Takie były realia okaleczonej powojennej Warszawy, w których powstał Teatr na Tarczyńskiej i Teatr Osobny. Jego twórczynie i twórcy uprawiający sztukę wyprzedzającą ich czasy tworzyli wyjatkową i barwną komunę atystyczną, w której wykluwały się niezwykłe idee teatralne, plastyczne, literackie, filozoficzne i ezoteryczne. Nie przypadkiem gośćmi teatru osobnego byli chociażby Allan Ginsberg, Simone de Bouvoir, czy Jean Paul Sartre. Chcemy wskrzesić teatr, który negując psychologiczne odtwarzanie życia, sam stawał się życiem i wypływał poza swoje ramy. Przywołujemy sztukę, która powstając w warunkach niedostatku materialnego, infekowała głodem życia. Głód życia wyodrębnił silną, twórczą i efemeryczną wspólnotę

reżyseria – Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski
scenariusz – Marcin Bartnikowski
scenografia, Kostiumy i Lalki – Marcin Bikowski
choreografia – Marta Bury
muzyka – Anna Stela
opieka merytoryczna – Katarzyna Szumlas
obsada:
Marcin Bartnikowski
Marcin Bikowski

Spektakl został dofinansowany przez Urząd m. st. Warszawy w ramach programu „Dziedzictwo Kulturowe Warszawy”.
Dofinansowano ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Plakat do spektaklu. Na białym tle niebieski jeż namalowany dziecięcą ręką wpisany w trójkąt. Poniżej tytuł spektaklu i inne informacje dostępne w tekście.