PODLASKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

Już po raz osiemnasty podlaskie uczelnie zapraszają wszystkich mieszkańców naszego regionu do udziału w Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki. To największa, cykliczna impreza  w Polsce północno-wschodniej, popularyzująca naukę i sztukę w sposób bardzo przystępny.  Skierowana nie tylko do uczniów i studentów, ale też do przedszkolaków i osób starszych. Nie liczy się ani wiek, ani płeć, ani wykształcenie uczestnika. Liczy się CIEKAWOŚĆ!

Nasza uczelnia jest współorganizatorką wydarzenia. W jego ramach studenci IV roku aktorstwa zaprezentują w niedzielę, 8 maja o godz. 18:00 spektakl dyplomowy “Tango” Sławomira Mrożka w reż. Pawła Chomczyka. Na spektakl nie ma już miejsc.

>>>ZOBACZ PEŁNY PROGRAM FESTIWALU

Celem Festiwalu jest upowszechnianie tematyki i osiągnięć naukowych na regionalnych uczelniach wyższych. Chcemy zwrócić uwagę na wartość i przydatność badań oraz przybliżyć je w jak najbardziej zrozumiałej, atrakcyjnej formie, pozwalającej na rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania. Otwarta formuła oraz różnorodność imprez festiwalowych pozwoli uczestnikom poszerzyć wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych, medycznych, przyrodniczych oraz humanistycznych i społecznych.

Imprezy festiwalowe odbędą się w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Uczestnicy od kuchni będą mogli poznać miejsca na co dzień niedostępne – laboratoria naukowe i warsztaty pracy naukowców i artystów.

Decyzją Kolegium Środowiskowego Rektorów Szkół Wyższych funkcję koordynatora objął w tym roku Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Współorganizatorami jest 11  innych uczelni:
Uniwersytet w Białymstoku
Politechnika Białostocka
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki
Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Filia w Białymstoku
Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne
Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna
Wyższa Szkoła Ekonomiczna
Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania,
Wyższa Szkoła Medyczna oraz Państwowa
Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach.
Przyłączyły się do nas także: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny oraz Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód w Suwałkach.

Tegoroczny program przedstawia się następująco:

07.05.2022 r. – Inauguracja Festiwalu

08.05.2022 r.  –Rodziny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku (w godz. 10-16)

07-13.05.2022 r. – Festiwal na uczelniach – wykłady, warsztaty, pokazy i eksperymenty naukowe

Tegoroczny Festiwal wsparciem i patronatem objął Minister Edukacji i Nauki, a także Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty,  Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Łomży i Prezydent Miasta Suwałki.