Lalka Nova 2

W dniach 23-25 listopada 2023 roku studenci_tki oraz wykładowcy_czynie z naszej uczelni uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji Naukowej LALKA NOVA organizowanej przez Akademię Sztuk Teatralnych – Filię we Wrocławiu.

Dziękujemy Organizatorom_kom, na czele z dr hab. Eweliną Ciszewską, za cudowną możliwość spotkania i wymiany inspiracji w obszarze teatru formy!

Podczas konferencji swoje etiudy zaprezentowali studenci_tki III roku aktorstwa:
„Tu jest Chorwacja” – Łucja Helena Mucha, Bartłomiej Bazyluk
„Ufność” – Julia Fidelus
„Czy na tej planecie są same groby?” – Łucja Helena Mucha

Wykładowcy_czynie wygłosili wykłady:
Wykład mistrzowski: prof. dr hab. Marek Waszkiel “Partnerstwo aktora i animanta”
prof. dr hab. Halina Waszkiel „Słowa w teatrze bez słów”
mgr Robert Jarosz “Narzędzia dramaturgiczne do ożywiania materii.”
mgr Natalia Sakowicz “Zatańcz ze mną”
mgr Honorata Mierzejewska- Mikosza “Lupa” jako narzędzie wspomagające percepcję dziecka w spektaklach dla najmłodszej widowni”

LALKA NOVA to wydarzenie łączące formułę konferencji naukowej i przestrzeni prezentującej sztukę teatralną, performatywną i wizualną. Pomysłodawczynią i kuratorką konferencji jest Ewelina Ciszewska, dziekana Wydziału Lalkarskiego AST.