KOBIECO-WIOŚNIE. PREMIERA GOŚCINNA

Julia Dondziło, pochodząca z Białegostoku choreografka i tancerka, zaprasza na najnowszy spektakl: KOBIECO-WIOŚNIE. To taneczna impresja inspirowana baletem Święto Wiosny w choreografii Wacława Niżyńskiego i archiwami ikonograficznymi sztuki z 1913 r.. Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z Artystką: Będę mówić o kobiecie. O pierwotnej. Będę mówić o jej mocy.

Pierwszy pokaz odbędzie się 6 października o godz. 20.30 w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego. Wstęp WOLNY, wejściówki można zarezerwować wysyłając maila na adres: kobiecowiosnie@gmail.com.

Zobacz trailer spektaklu.

koncepcja, choreografia, taniec: Julia Dondziło
muzyka: Igor Strawiński
interpretacja fortepianowa: Dickran Atamian
wsparcie merytoryczne: Valentina Kadhom, Andrzej Bartnikowski, Natasza Topor
kostiumy: pomysł – Ewa Rypińska, wykonanie – Maryna Sztark
dźwięk: Dariusz Kulikowski
światło: Krzysztof Chiliński
obsługa techniczna: Wojciech Żukowski
grafika: Dariusz Chociej
zdjęcia: Łukasz Witas, Dariusz Chociej
wideo: Marcin Idźkowski
zapowiedź wideo: Adam Bartoszewicz (I shoot people)
czas trwania: 38 minut (+ spotkanie autorskie 40 min)

Partnerzy:
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej)
KOLEKTIVART TRANS-EN-DANSE MASSIA (http://www.massia.ee)
I shoot people
ARTEA Otwarta Przestrzeń Artystyczna
DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych, Białystok / Poland

Spektakl realizowany w ramach stypendium artystycznego „Młodzi Twórcy” Prezydenta Miasta Białegostoku Wschodzący Białystok. Spotkanie autorskie i wykład dotyczący pracy badawczej nad Świętem Wiosny z 1913 r.  realizowany w ramach projektu „Muzyczne Białe Plamy” Instytutu Muzyki i Tańca.