GAUDEAMUS THEATRUM W HRADEC KRÁLOVÉ

Studenci I roku WSL w dniach 16-21 kwietnia 2018 r. biorą udział w międzynarodowych warsztatach Gaudeamus Theatrum w Hradec Králové w Czechach. To już siódma edycja Międzynarodowych Spotkań Szkół Teatralnych, organizowana przez DRAK Theatre/ Międzynarodowy Instytut Teatru Figuralnego oraz Akademię Sztuk Scenicznych – Katedrę Teatru Alternatywnego i Lalkowego.

Międzynarodowy projekt Gaudeamus Theatrum tworzy wyjątkową, kreatywną i otwartą przestrzeń dla wspólnych spotkań studentów, nauczycieli i zawodowych twórców teatralnych. GT przynosi uczestnikom i widzom wspólną inspirację, ważną wymianę doświadczeń w kontekście międzynarodowym i możliwość poznania najmłodszej generacji twórców teatru.

Główną częścią programu tegorocznej edycji spotkań są międzynarodowe warsztaty, które prowadzą wybitni czescy artyści: Vojta Švejda i Daniela Voráčková.

Fot. http://draktheatre.cz/show/gaudeamus-theatrum-cz-sk-pl-vystup-z-rezidence/