PROFESOR JANOWICZ-DOBROWOLSKA

Sylwia Janowicz-Dobrowolska, pracownik naukowy i dydaktyczny Wydziału Sztuki Lalkarskiej AT oraz aktorka Białostockiego Teatru Lalek, odebrała w dniu 2 kwietnia 2019 r. nominację profesorską z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy! Serdecznie gratulujemy awansu, życząc sukcesów na kolejnym etapie drogi zawodowej. Prof. Sylwia Janowicz-Dobrowolska jest absolwentką Wydziału Sztuki Lalkarskiej, studia ukończyła jako jedna z najzdolniejszych studentek i w 1994 r. otrzymała natychmiastowe zatrudnienie w Białostockim Teatrze Lalek. Wiele jej ról scenicznych zostało nagrodzonych na ważnych festiwalach w kraju i za granicą. Od wielu lat wykłada w AT, pełniła też obowiązki dziekan Wydziału w latach 2012-2016. Pełna lista nominowanych dostępna jest na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP.