ZAJĘCIA WYJAZDOWE W WILNIE

W ostatnich dniach marca studentki Wydziału Sztuki Lalkarskiej spędziły trzy dni na intensywnych zajęciach z dr Juliją Skuratovą w Wilnie: w teatrach, operze oraz na wileńskiej ASP. Odwiedziły m.in. wystawę kostiumów historycznych oraz ekspozycję wypełnioną kreacjami Diora i Chanel w Wileńskim Muzeum Sztuki Stosowanej. Były z wizytą w pracowni plastycznej Teatru Lalek, gdzie mogły przyjrzeć się przygotowaniom do nowego spektaklu, m.in. z projektami Julii Skuratovej, w Muzeum Kina i Teatru na wystawie lalek i projektów scenograficznych oraz w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Na scenach wileńskich studentki miały okazję obejrzeć operę „Madame Butterfly” w Litewskim Narodowym Teatrze Opery i Baletu oraz „Ubu Króla” w Teatrze Lalek.