TTL NA PRAGUE QUADRENNIAL

W czeskiej Pradze pierwsza połowa czerwca upływa pod znakiem Prague Quadrennial – największego na świecie wydarzenia poświęconego projektowaniu przestrzeni na potrzeby sztuk performatywnych organizowanego od 1967 r. W tym roku imprezę odwiedziły też studentki i wykładowczynie kierunku technologia teatru lalek #WSL #ATB (w dniach 6-9 czerwca): dr Julija Skuratova, dr Martyna Štěpán-Dworakowska oraz Małgorzata Tarasewicz-Wosik i Katarzyna Osewska. Mają one wyjątkową okazję, by zapoznać się z najnowszymi trendami w projektowaniu scenografii, od scenografii scenicznej i projektowania kostiumów, po nowe praktyki takie jak site specific performance, VR&AR performance, instalacje czy działania w przestrzeni miejskiej. Jest w czym wybierać, bo na tegorocznym Praskim Quadriennale prezentowane są wystawy z 79 państw świata, przygotowane przez ponad 800 artystów oraz ponad 600 spektakli, warsztatów i wykładów.

Fot. Materiały prasowe Prague Quadrennial

Fotorelacja z wizyty naszych studentek i wykładowczyń (fot. M. Dworakowska):

Kierunek „Technologia teatru lalek” realizowany jest w ramach projektu „Nowa jakość kształcenia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Zintegrowane Programy Uczelni w ramach Ścieżki I Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju.