MY TEŻ CZYTAMY DZIECIOM

Kilkudziesięciu dorosłych przeczyta w piątek 2 czerwca setkom dzieci fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza “W pustyni i w puszczy”. Tak rozpocznie się 6. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom. W uroczystej inauguracji w Operze i Filharmonii Podlaskiej uczestniczą przedstawiciele instytucji kultury, urzędów, mediów, współorganizatorów i partnerów akcji, w tym Dziekan naszego Wydziału Artur Dwulit. Nasi wykładowcy będą zaś czytać dzieciom w szkołach i przedszkolach.

Białostocka akcja jest częścią ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, którego pomysłodawcą jest fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, prowadząca od 1998 roku wiele czytelniczych programów edukacyjnych i kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”.

Inicjatorami imprezy czytelniczej w naszym mieście są nauczyciele bibliotekarze zrzeszeni w białostockim oddziale Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. W 2012 roku wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku oraz Szkołą Podstawową nr 19 w Białymstoku, zorganizowali 1 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom.

W kolejnych dniach czerwca imprezy czytelnicze będą odbywać się w białostockich szkołach podstawowych i przedszkolach. Przedstawiciele instytucji, które uczestniczą w akcji, wezmą udział w „Głośnym czytaniu” odwiedzając dzieci w placówkach oświatowych. Z taką czytelniczą wizytą wybiorą się również nasi wykładowcy: Urszula Karpińska-Sterkowiec, Urszula Marciniak-Bagińska, Magdalena Kiszko-Dojlidko, Michał Jarmoszuk, Łucja Grzeszczyk. Odwiedzimy przedszkola nr 36, 52 oraz PS Chatka Puchatka, a także szkołę nr 43.