PRZEGLĄDAMY SIĘ W LESZNIE

Przegląd dyplomów i spotkanie dyplomantów szkół teatralnych z całego kraju rozpoczyna się 6 czerwca w Lesznie. Nasi studenci zagrają tu dwa spektakle: KIEDY URODZIŁAM SIĘ PO RAZ PIERWSZY oraz AMOR OMNIA VINCIT.

Przegląd Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych to nowe spotkanie teatralne w Polsce, propozycja Teatru Miejskiego w Lesznie. Dla młodych aktorów to okazja, by skonfrontować się z prawdziwą widownią w repertuarowym teatrze, a także porównać efekty kilku lat pracy na różnych uczelniach. Organizatorzy chcą stworzyć przestrzeń do prezentacji wrażliwości i energii młodych utalentowanych ludzi, poznać ich marzenia, nadzieje i obawy na chwilę przed startem na podbój najważniejszych scen w Polsce i na świecie.

Festiwal otworzą studenci krakowskiej PWST ze spektaklem “Český díplom” na podstawie prozy M. Szczygła w reżyserii P. Ratajczaka. Zobaczyć też będzie można “Wspomnienia polskie” wg Gombrowicza (reżyseria: M. Grabowski) z tej samej uczelni. Szkoła Filmowa w Łodzi zaprezentuje spektakl “Diabeł, który…” (reżyseria: M. Grzegorzek). W finale Przeglądu komisja konkursowa wyłoni jedno przedstawienie, któremu zaproponujemy miejsce na afiszu Teatru Miejskiego w Lesznie w sezonie artystycznym 2017-2018.

Więcej na temat festiwalu: http://teatrmiejskileszno.pl/

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.