PRZEGLĄDAMY SIĘ W LESZNIE

Przegląd dyplomów i spotkanie dyplomantów szkół teatralnych z całego kraju rozpoczyna się 6 czerwca w Lesznie. Nasi studenci zagrają tu dwa spektakle: KIEDY URODZIŁAM SIĘ PO RAZ PIERWSZY oraz AMOR OMNIA VINCIT.

Przegląd Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych to nowe spotkanie teatralne w Polsce, propozycja Teatru Miejskiego w Lesznie. Dla młodych aktorów to okazja, by skonfrontować się z prawdziwą widownią w repertuarowym teatrze, a także porównać efekty kilku lat pracy na różnych uczelniach. Organizatorzy chcą stworzyć przestrzeń do prezentacji wrażliwości i energii młodych utalentowanych ludzi, poznać ich marzenia, nadzieje i obawy na chwilę przed startem na podbój najważniejszych scen w Polsce i na świecie.

Festiwal otworzą studenci krakowskiej PWST ze spektaklem “Český díplom” na podstawie prozy M. Szczygła w reżyserii P. Ratajczaka. Zobaczyć też będzie można “Wspomnienia polskie” wg Gombrowicza (reżyseria: M. Grabowski) z tej samej uczelni. Szkoła Filmowa w Łodzi zaprezentuje spektakl “Diabeł, który…” (reżyseria: M. Grzegorzek). W finale Przeglądu komisja konkursowa wyłoni jedno przedstawienie, któremu zaproponujemy miejsce na afiszu Teatru Miejskiego w Lesznie w sezonie artystycznym 2017-2018.

Więcej na temat festiwalu: http://teatrmiejskileszno.pl/