SPOTKANIA: ‘FAUST’ W TORUNIU

Lalkarze z Rosji, Polski, Niemiec, Grecji, Czech i Słowacji zjechali do Torunia na XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek SPOTKANIA 2017. W tym doborowym towarzystwie spotkać można też naszych studentów, którzy 18 października na scenie Teatru BAJ POMORSKI zaprezentują FAUSTA wg Tomasza Mana.

MFTL SPOTKANIA to festiwal teatrów, które w swej konwencji, konstrukcji, charakterze środków scenicznego wyrazu należą do szeroko rozumianego teatru lalkowego i sztuki animacji. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu w 1994 r. Do 2007 roku festiwal nosił nazwę Międzynarodowe Toruńskie Spotkania Teatrów Lalek. W 2008 roku została wprowadzona zmodyfikowana nazwa festiwalu i nowe logo. W tym roku odbywa się on już po raz dwudziesty czwarty, w dniach 13-21 października.

Przedstawienie z udziałem studentów WSL – Michała Ferenca, Dominika Gorbaczyńskiego i Małgorzaty Nowackiej – zostanie zaprezentowane 18 października o godz. 19.00.

Więcej o Festiwalu SPOTKANIA.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.