SPOTKANIA: ‘FAUST’ W TORUNIU

Lalkarze z Rosji, Polski, Niemiec, Grecji, Czech i Słowacji zjechali do Torunia na XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek SPOTKANIA 2017. W tym doborowym towarzystwie spotkać można też naszych studentów, którzy 18 października na scenie Teatru BAJ POMORSKI zaprezentują FAUSTA wg Tomasza Mana.

MFTL SPOTKANIA to festiwal teatrów, które w swej konwencji, konstrukcji, charakterze środków scenicznego wyrazu należą do szeroko rozumianego teatru lalkowego i sztuki animacji. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu w 1994 r. Do 2007 roku festiwal nosił nazwę Międzynarodowe Toruńskie Spotkania Teatrów Lalek. W 2008 roku została wprowadzona zmodyfikowana nazwa festiwalu i nowe logo. W tym roku odbywa się on już po raz dwudziesty czwarty, w dniach 13-21 października.

Przedstawienie z udziałem studentów WSL – Michała Ferenca, Dominika Gorbaczyńskiego i Małgorzaty Nowackiej – zostanie zaprezentowane 18 października o godz. 19.00.

Więcej o Festiwalu SPOTKANIA.