36. FST: ROBIMY SCENY W ŁODZI

To wyjątkowy moment, wszyscy o tym wiemy i wszyscy się na to bardzo cieszymy – mówił Mariusz Grzegorzek, Rektor Szkoły Filmowej w Łodzi podczas inauguracji 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w poniedziałek 14 maja 2018. – Witamy wszystkich gości i już szykujemy się na ogromne przeżycia. (…) mam nadzieję (…) że Szkoły, w których jesteście są dla Was domem, przystanią, miejscem, które zapewnia poczucie bezpieczeństwa i co najważniejsze – dają wiarę i siłę na niełatwą przyszłość, pozwalają rozwijać to, co najważniejsze – siebie samych. Oficjalne otwarcie 36. edycji Festiwalu Szkół Teatralnych potwierdzili wspólnie Mariusz Grzegorzek – Rektor Szkoły Filmowej w Łodzi, Wojciech Malajkat – Rektor Akademii Teatralnej w Warszawie oraz Krzysztof Kuliński – Dziekan Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filii we Wrocławiu.

Reprezentacja WSL wystąpi na 36. FST ze spektaklem ODYS WRACAJ DO DOMU w reż. Marcina Bikowskiego. Pokaz odbędzie się 16 maja o godz. 18.30 i 22.00.

W trakcie festiwalowego tygodnia pokazanych zostanie 13 spektakli dyplomowych studentów z Krakowa, Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Białegostoku. Pełen program Festiwalu można znaleźć na www.festiwalszkolteatralnych.pl

fot. Filip Szkopiński, źródło: https://www.facebook.com/FestiwalSzkolTeatralnych/