SPEKTAKLE MŁODYCH REŻYSEREK

Za nami dwie premiery, wyreżyserowane przez dwie z naszych studentek: Roksanę Miner i Ewę Wolską, jako spektakle warsztatowe (jeszcze przed dyplomem). Obie Panie postawiły na spektakle dla publiczności dziecięcej. Roksana Miner na scenie Białostockiego Teatru Lalek wystawiła „Karmelka” na podstawie tekstu Marty Guśniowskiej – ciepłą, pełną humoru opowieść o poszukiwaniu czegoś, co czyni nas potrzebnymi, czegoś, co moglibyśmy ofiarować naszym Najbliższym. W spektaklu gościnnie występuje student III roku Maciej Zalewski.

Z kolei Ewa Wolska w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego przygotowała przedstawienie zatytułowane „Pomelo jest zakochany”, inspirowane książką Ramony Bădescu i Benjamina Chauda. To spektakl-koncert dla dzieci w wieku przedszkolnym, opowieść o mieszkającym w ogrodzie maleńkim słoniku, który odkrywa pory rok oraz to, że on sam ma wpływ na otaczający go świat. Po spektaklu dzieci czekają zabawy dźwiękowe z aktorami. Ta realizacja powstała dzięki stypendium artystycznemu Prezydenta Miasta Białegostoku.

Obydwa spektakle już niebawem będziecie mogli zobaczyć w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej.