CZYTAMY ŻEROMSKIEGO Z SYBIRAKAMI

„Sybiracy czytają Przedwiośnie” – pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Narodowe Czytanie w Białymstoku w ramach akcji organizowanej 13 września przez Muzeum Pamięci Sybiru przy współpracy m.in. z naszym Wydziałem. Powieść Stefana Żeromskiego czytali wykładowcy i studenci naszej uczelni, a razem z nimi fragmenty Przedwiośnia zaprezentowali pracownicy muzeum, aktorzy Białostockiego Teatru Lalek oraz sami Sybiracy. Oprawę historyczno-literacką wydarzenia zapewnił Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku.

Impreza odbyła się w Muzeum Pamięci Sybiru, w otoczeniu eksponatów nawiązujących do deportacji Polaków na wschód oraz w foyer Akademii Teatralnej, w scenerii nawiązującej do znanej z powieści wizji szklanych domów.