ŚPIEWAMY I ŚWIECIMY Z JOULUPUKKI

Tradycyjnie na początku grudnia nasi studenci dołączają do wielkiej akcji świąteczno-charytatywnej „Przedsiębiorcy dzieciom”, połączonej z iluminacją miejskiej choinki i zabawą ze Świętym Mikołajem, który już po raz szósty na początku grudnia przyjeżdża do Białegostoku na zaproszenie Honorowego Konsula Finlandii. Wszystkie atrakcje już w niedzielę 2 grudnia.

Zaczynamy przed południem w Operze i Filharmonii Podlaskiej, gdzie Joulupukki z Rovaniemi spotka się z dziećmi, podopiecznymi białostockich stowarzyszeń: Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym „JASNY CEL”, dziećmi będącymi pod opieką Fundacji „Rodziny Czarneckich”, oraz dziećmi z wadami słuchu ze Stowarzyszenia „Decybelek”. Na spotkaniu nie zabraknie też wychowanków Specjalnego Ośrodek Szkolno-Wychowawczego im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku, który zapewnia edukację i wychowanie dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, jak i podopiecznych Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „START”, które prowadzi sekcje sportowe dla osób niepełnosprawnych. W tym roku do białostockich dzieci dołączą także uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. Mikołaj wręczy dzieciakom prezenty, zaś studenci WSL uświetnią tę okoliczność pokazem jasełek.

Po południu spotkamy się na Rynku Kościuszki, gdzie o godz. 16:30 rozpocznie się śpiewanie kolęd i piosenek bożonarodzeniowych, zwieńczone przywitaniem Mikołaja i zapaleniem lampek na miejskiej choince oraz świąteczną  iluminacją miasta. Dla Mikołaja zaśpiewa m.in. Chór studentów WSL wraz z zespołem Winnica.

Dodatkowo ze sceny prześlemy w świat życzenia, nadane przez małych bohaterów ze Stowarzyszenia „JASNY CEL” za pośrednictwem filmu, który zrealizowali pracownicy i pedagodzy WSL. Jednego z chłopców widzicie na zdjęciu, razem z Prodziekan WSL dr Katarzyną Siergiej.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie Urzędu Miejskiego oraz Honorowego Konsula Finlandii.