KAROLINA MARTIN W SUWAŁKACH

Monodram Karoliny Martin TRZY ĆWIERCI DO ŚMIERCI zostanie zaprezentowany w Suwałkach podczas jubileuszowych XV Międzynarodowych Spotkań z Monodramem O ZŁOTĄ PODKOWĘ PEGAZA. Festiwal od lat dba o wysoki poziom prezentacji stwarzając świetne warunki do wspierania wybitnych osobowości twórczych. Suwalskie spotkania są adresowane do młodzieży (16-19 lat) oraz dorosłych, zarówno amatorów, jak i aktorów zawodowych oraz studentów szkół artystycznych. W jury zasiadają uznani specjaliści – aktorzy i reżyserzy scen polskich, którzy potrafią docenić kunszt aktora, kiedy za pomocą słowa i gestu wyzwala teatralną energię. Monodram jest bowiem bardzo wymagającym środkiem ekspresji – musi być prowadzony w ciągłej relacji z widzem – bez jego uczestnictwa, ciągłej uwagi i napięcia nie ma monodramu.

W jury tegorocznych Spotkań zasiądą: Jakub Przebindowski – aktor teatralny (Teatr Nowy w Łodzi, Teatr Stary w Krakowie, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr STU w Krakowie) i filmowy, reżyser teatralny, autor sztuk teatralnych oraz Jolanta Juszkiewicz – absolwentka wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu i Performing Arts Studies na Sydney University, założycielka Kropka Theatre, stypendystka Ministra Kultury.