GAUDEAMUS THEATRUM 2019

Cztery studentki z I roku kierunku aktorskiego – Maja Kowalska, Ewa Doan, Agnieszka Sawicka, Sylwia Wiensko – wraz z dr Magdaleną Kiszko-Dojlidko będą reprezentować naszą szkołę podczas kolejnej edycji międzynarodowych warsztatów teatralnych Gaudeamus Theatrum, organizowanych przez Teatr Drak w Hradec-Kralove w Czechach w dniach 24-27 kwietnia. Motywem przewodnim zajęć będzie projekcja i jej potencjał w animacji teatralnej. Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować z rzutnikami, latarniami, teatrem cieni oraz dźwiękiem Będą tworzyć scenerie i postaci do projekcji, oraz badać jak łączą się one z grą cieni w sposób kinematograficzny i animowany. Jako materiały posłużą im różne przedmioty pochodzące z recyklingu. Uczestnicy będą pracować w niewielkich grupach i każda z nich wykonane kompletny projekt, który zostanie zaprezentowany na koniec warsztatów.

W tym roku zajęcia w ramach Gaudeamus Theatrum poprowadzi grupa LICHTBENDE, która w swojej praktyce artystycznej łączy sztuki wizualne, muzykę i teatr. Tworzą projekcje na żywo, które sprawiają, że wielowarstwowa rzeczywistość jest widoczna i namacalna, łącząc antyczne magiczne latarnie z muzyką na żywo, na oczach widzów. Korzystając z oryginalnej formy mediów audiowizualnych, LICHTBENDE genialnie pokazuje magię związaną z tworzeniem obrazów świetlnych. Ich okazy często przypominają wczesne etapy powstawania filmu.

Zdjęcie pochodzi z profilu FB LICHTBENDE.