GAUDEAMUS THEATRUM 2019

Cztery studentki z I roku kierunku aktorskiego – Maja Kowalska, Ewa Doan, Agnieszka Sawicka, Sylwia Wiensko – wraz z dr Magdaleną Kiszko-Dojlidko będą reprezentować naszą szkołę podczas kolejnej edycji międzynarodowych warsztatów teatralnych Gaudeamus Theatrum, organizowanych przez Teatr Drak w Hradec-Kralove w Czechach w dniach 24-27 kwietnia. Motywem przewodnim zajęć będzie projekcja i jej potencjał w animacji teatralnej. Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować z rzutnikami, latarniami, teatrem cieni oraz dźwiękiem Będą tworzyć scenerie i postaci do projekcji, oraz badać jak łączą się one z grą cieni w sposób kinematograficzny i animowany. Jako materiały posłużą im różne przedmioty pochodzące z recyklingu. Uczestnicy będą pracować w niewielkich grupach i każda z nich wykonane kompletny projekt, który zostanie zaprezentowany na koniec warsztatów.

W tym roku zajęcia w ramach Gaudeamus Theatrum poprowadzi grupa LICHTBENDE, która w swojej praktyce artystycznej łączy sztuki wizualne, muzykę i teatr. Tworzą projekcje na żywo, które sprawiają, że wielowarstwowa rzeczywistość jest widoczna i namacalna, łącząc antyczne magiczne latarnie z muzyką na żywo, na oczach widzów. Korzystając z oryginalnej formy mediów audiowizualnych, LICHTBENDE genialnie pokazuje magię związaną z tworzeniem obrazów świetlnych. Ich okazy często przypominają wczesne etapy powstawania filmu.

Zdjęcie pochodzi z profilu FB LICHTBENDE.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.