WAKACYJNE WARSZTATY SCENOGRAFICZNE

Uważne spojrzenie, nieskrępowana wyobraźnia, ciekawość świata – tego właśnie potrzeba, by wyruszyć z nami w kolejną wakacyjną podróż! Od 5 do 9 sierpnia na dzieci i młodzież czekają wyjątkowe zajęcia, które poprowadzą studentki Technologii teatru Lalek – Katarzyna Osewska i Małgorzata Tarasewicz-Wosik. Każdego dnia zaproponują nowy temat, inny ciekawy sposób interpretowania rzeczywistości i zaproszą do przekładania emocji, wrażeń, myśli na język teatru. Warsztaty odbywają się w ramach „Akademii  Latem”, przygotowanej w partnerstwie przez Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy oraz Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filię w Białymstoku. 

Program warsztatów:

5 sierpnia, g. 10:00–13:00, grupa I. Temat: „Tkanie kreatywne”
Posłużymy się technikami tkackimi w alternatywny sposób. Bez użycia krosna i za pomocą różnorodnych materiałów stworzymy własne przestrzenne obrazy.

6 sierpnia, g. 10:00–13:00, grupa II. Temat: „Od abstrakcji do lalki”
Wykorzystując własną wyobraźnię oraz dowolne dostępne materiały zaprojektujemy i wykonamy swoje autorskie formy lalkowe.

7 sierpnia, g. 10:00–13:00, grupa III. Temat: „Jeden Portret”
Stworzymy portret pamięciowy człowieka – postaci scenicznej. Przyjrzymy się, czy jedna twarz, przez konstruowanie dla niej różnorodnych kostiumów, jest w stanie zmieniać swój wyraz sceniczny.

8 sierpnia, g. 10:00–13:00, grupa IV. Temat: „Jedna Emocja. Jeden Obraz. Jedna Scena”
Pobawimy się w scenografa. Spróbujemy opowiedzieć o emocji używając metafory. Stworzymy makietę, w której  umieścimy ową wyobrażoną emocję. Sprawdzimy też, czy to, co zbudujemy jest czytelne dla widza.

9 sierpnia, g. 10:00–13:00, grupa V. Temat: „Inspirujące Rośliny”
Stworzymy postać teatralną, szukając wskazówek w bogatym świecie roślin. Wykorzystując kształty, faktury, charakterystyczne elementy, wykreujemy postać ze świata baśni.

Projekt realizowany ze środków z budżetu Miasta Białegostoku, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.
Patronaty medialne: Polskie Radio Białystok, TVP3 Białystok, Bialystokonline, Kurier Poranny

WIĘCEJ informacji o letnich projektach: WAKACJE Z LALKAMI

 

 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.