WAKACYJNE WARSZTATY SCENOGRAFICZNE

Uważne spojrzenie, nieskrępowana wyobraźnia, ciekawość świata – tego właśnie potrzeba, by wyruszyć z nami w kolejną wakacyjną podróż! Od 5 do 9 sierpnia na dzieci i młodzież czekają wyjątkowe zajęcia, które poprowadzą studentki Technologii teatru Lalek – Katarzyna Osewska i Małgorzata Tarasewicz-Wosik. Każdego dnia zaproponują nowy temat, inny ciekawy sposób interpretowania rzeczywistości i zaproszą do przekładania emocji, wrażeń, myśli na język teatru. Warsztaty odbywają się w ramach „Akademii  Latem”, przygotowanej w partnerstwie przez Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy oraz Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filię w Białymstoku. 

Program warsztatów:

5 sierpnia, g. 10:00–13:00, grupa I. Temat: „Tkanie kreatywne”
Posłużymy się technikami tkackimi w alternatywny sposób. Bez użycia krosna i za pomocą różnorodnych materiałów stworzymy własne przestrzenne obrazy.

6 sierpnia, g. 10:00–13:00, grupa II. Temat: „Od abstrakcji do lalki”
Wykorzystując własną wyobraźnię oraz dowolne dostępne materiały zaprojektujemy i wykonamy swoje autorskie formy lalkowe.

7 sierpnia, g. 10:00–13:00, grupa III. Temat: „Jeden Portret”
Stworzymy portret pamięciowy człowieka – postaci scenicznej. Przyjrzymy się, czy jedna twarz, przez konstruowanie dla niej różnorodnych kostiumów, jest w stanie zmieniać swój wyraz sceniczny.

8 sierpnia, g. 10:00–13:00, grupa IV. Temat: „Jedna Emocja. Jeden Obraz. Jedna Scena”
Pobawimy się w scenografa. Spróbujemy opowiedzieć o emocji używając metafory. Stworzymy makietę, w której  umieścimy ową wyobrażoną emocję. Sprawdzimy też, czy to, co zbudujemy jest czytelne dla widza.

9 sierpnia, g. 10:00–13:00, grupa V. Temat: „Inspirujące Rośliny”
Stworzymy postać teatralną, szukając wskazówek w bogatym świecie roślin. Wykorzystując kształty, faktury, charakterystyczne elementy, wykreujemy postać ze świata baśni.

Projekt realizowany ze środków z budżetu Miasta Białegostoku, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.
Patronaty medialne: Polskie Radio Białystok, TVP3 Białystok, Bialystokonline, Kurier Poranny

WIĘCEJ informacji o letnich projektach: WAKACJE Z LALKAMI