BLEE NA HURRA! ART!

Już po raz piąty Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach organizuje Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! (10-25 sierpnia 2019). Tegoroczny przegląd odbywa się pod hasłem „Otwórzmy marzenia”. Wśród różnorodnych wydarzeń, m.in. spektakli, warsztatów i pokazów filmowych, znalazła się także propozycja przygotowana przez naszych studentów.

24 sierpnia o g. 11:00 najmłodsi widzowie kieleckiego teatru usłyszą „Blee…” zrealizowane przez studentów III roku kierunku aktorskiego (na podstawie tekstu Maliny Prześlugi) w ramach przedmiotu „Praca z mikrofonem”, pod opieką Waldemara Modestowicza oraz Ewy Gajewskiej-Jasińskiej. Szczegóły na temat wydarzenia na stronie Festiwalu: BLEE – HURRA ART!

Bleee…” to opowieść o Motylu, który ośmielił się stwierdzić, że skoro Królowa Motyli jest zawsze “akurat nieobecna”, to zwyczajnie jej nie ma, nie istnieje. Za niewierność zostaje skazany na odsiadkę w starym, nieczynnym autobusie, tkwiącym na zapomnianej przez wszystkich pętli. Poznaje tam pozostałych więźniów, odrzuconych przez inne owady, albo przybyłych tu… z własnej woli, np. z powodu kompleksów i poczucia, że są bezużyteczni. Spotkamy tu m.in. Darię, która od dwóch lat nie chce się przepoczwarzyć w motyla, bo się obawia, że pod kokonem jest gruba i brzydka; Wiktora – pająka bez odnóży; a także Antonia i Bandersa – karaluchy wygnane za nieprzyjemny zapach, który im towarzyszy. Stopniowo dociera do nich wszystkich, że wygląd nie jest tym, co musi nas ograniczać. „Bleee…” to opowieść o zwątpieniu i wierze, przełamywaniu kompleksów i odnajdywaniu piękna w sobie, doskonała dla całych rodzin.

Więcej informacji o Festiwalu: Hurra! ART!