FUNDAMENTY

W imieniu grona studentów zaangażowanych w to wydarzenie, zapraszamy do udziału w „Fundamentach 2020” – drugiej edycji przedsięwzięcia kulturalnego organizowanego przez Stowarzyszenie Fundamenty we współpracy z Podlaskim Instytutem Kultury oraz Operą i Filharmonią Podlaską.  Ostatni dzień Fundamentów – 3 września – poświęcony będzie teatrowi. O godz. 15:00 w Spodkach PIK (ul. Świętego Rocha 14) widzowie obejrzą serię krótkich spektakli z repertuaru Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego przygotowanych przez studentów reżyserii i aktorstwa z naszej uczelni.

Fundamenty to artystyczne spotkanie, które jednoczy różnorodnych artystów naszego regionu, tworzy możliwość ich prezentacji i promocji. Skupia się ono wokół fundamentalnej potrzeby człowieka – wyrażania siebie. Fundamenty to również samo miejsce finału przedsięwzięcia, czyli  zabytkowe mury starego amfiteatru, mieszczące się na wzgórzu obok Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ulicy Odeskiej w Białymstoku.

Z pełnym programem wydarzenia można się zapoznać na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury  oraz na facebookowej stronie przedsięwzięcia

Wydarzenie realizuje Stowarzyszenie Fundamenty, którego współzałożycielem jest student reżyserii, Tymoteusz Sarosiek.

Autorzy grafiki: Hubert Sitnik oraz Mikołaj Markowski