ŻEGNAMY BARBARĘ KALIŃSKĄ

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Barbary Kalińskiej – przez ponad 30 lat wykładowczyni naszej uczelni. Choć z racji profesji, zazwyczaj schowana za pianinem, była jednocześnie życzliwa, uśmiechnięta i pełna wewnętrznej pogody.

Pani Basia prowadziła zajęcia z kształcenia słuchu, umuzykalnienia oraz techniki gry na fortepianie (taki przedmiot istniał w naszej Uczelni w pierwszych latach jej funkcjonowania).  Akompaniowała podczas zajęć ze śpiewu zespołowego i plastyki ruchu. Pełniła również funkcję kierownika muzycznego przy realizacjach dyplomowych.

Jako wykładowczyni była w tym samy stopniu profesjonalna, co wyrozumiała dla studentów i chętna do pomocy. Obdarzała nas wszystkich pięknym, szczerym uśmiechem, który budował atmosferę wzajemnej akceptacji.

Przez kilka dekad była jednym z filarów naszej szkoły – tym bardziej niewymownie żałujemy, że już nigdy nie zamienimy z Nią choć kilku słów na szkolnym korytarzu.

Wystawienie urny z prochami odbędzie się w piątek, 13.11.2020 w godzinach: 11:00 – 14.30 w Domu Pogrzebowym „Szmurło” przy ul. Św. Kazimierza 2. Zaraz potem będzie miała miejsce uroczystość pogrzebowa na Cmentarzu Miejskim przy ulicy Wysockiego w Białymstoku.

 

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Pracownicy i studenci Akademii Teatralnej w Warszawie Filii w Białymstoku.

 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.