Relacje erasmusów: prof. Mariia Pohrebniak

Fot. Martyna Stepan-Dworakowska

Na grafice z lewej strony flaga Unii Europejskiej - 12 białych gwiazdek na granatowym tle, z prawej strony granatowy napis: Finansowane przez Unię Europejską

W dniach 13-17 maja 2024r. prof. Mariia Pohrebniak z Kyiv National Ivan Karpovich Karpenko-Kary University of Theatre, Cinema and Television poprowadziła warsztaty pt. „Production of full face character mask. Contemporary dell`arte” dla studentek wszystkich roczników kierunku technologia teatru lalek. Mobilność prof. Marii Pohrebniak odbyła się w ramach programu Erasmus+ – mobilność edukacyjna KA171.

Celem warsztatów było zapoznanie studentek z historią powstawania maski dell’arte i metodami jej tworzenia z uwzględnieniem głównych typów portretów, cech ich tworzenia, jak również rolą mimiki w wyrażaniu charakteru maski. Pod okiem prof. Marii Pohrebniak studentki stworzyły autorskie maski o wyrazistym charakterze.
Zachęcamy do przeczytania relacji prof. Marii Pohrebniak z pobytu w naszej uczelni KLIKNIJ
Zapraszamy do obejrzenia prac studentek na wystawie LALKATOLALKA w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA, która będzie dostępna każdego dnia festiwalu w godzinach pracy Akademii.