Studencki happening w Supraślu

„Joasz – to światło nie zgaśnie” to happening, przygotowany przez osoby studiujące w naszej uczelni z okazji II Międzynarodowego Festiwalu Metastasio bez granic, który odbył się w dniach 14-18 sierpnia w Supraślu i Białymstoku.

Happening został pokazany kilkukrotnie na ulicach Supraśla. Nawiązywał do historii starotestamentowego Joasza – króla judzkiego, potomka króla Dawida, tegorocznego bohatera Festiwalu.
Wystąpili: Beata Szewczyk, Hanna Dobrowolska, Karolina Klemczak, Kristina Dereviaha, Jakub Gujda, Martyna Nguen Minh, Weronika Kozłowska, Julia Rotter, Wojciech Leśniewski, Julia Kolanek, Zofia Tkocz.

Inspiracją budowania programu Festiwalu wokół życia i twórczości słynnego librecisty Metastasia, stały się tłumaczenia librett artysty na język polski. Były one drukowane w supraskim wydawnictwie ojców bazylianów w XVIII wieku. Metastasio był wówczas jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie operowym. Inicjatorem powstania Festiwalu jest reżyser teatralny i operowy Michał Znaniecki. Wydarzenie współorganizują: Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku, Fundacja Jutropera, Gmina Supraśl.

Nasza uczelnia partnerowała wydarzeniu.

Fot. Michał Heller