Arka Agathe

„Cześć, jestem Agathe i płynę do Gdyni. Moja podróż trwa bardzo długo. Moja podróż ledwo się zaczęła. Moja podróż trwa już jakiś czas.” [fragment dziennika Agathe]

Agathe to dziewczyna, która wraz towarzyszącymi jej zwierzętami, po długiej tułaczce, przypływa do portu w Gdyni w poszukiwaniu schronienia. To także bohaterka projektu #ArkaAgathe, czyli cyklu działań performatywnych, warsztatowych, edukacyjnych, integracyjnych, teatralnych i muzycznych organizowanych przez Muzeum Emigracji w Gdyni które mają uświetnić obchody 90. rocznicy otwarcia Dworca Morskiego w Gdyni.

Co nas bardzo cieszy, Arka to również projekt lalkowy, gdyż Agathe i jej przyjaciele mają swoją fizyczną reprezentację w postaci wielkoformatowych lalek. Od wczoraj można je spotkać na ulicach Trójmiasta. Jako uczelnia dołożyliśmy swoją cegiełkę do tego niezwykłego projektu – grupa studentek technologii teatru lalek współtworzyła lalki w ramach międzynarodowych i międzypokoleniowych warsztatów pod przewodnictwem Punch Agathe.

Wielki finał z udziałem lalek będzie miał miejsce 9 grudnia w Muzeum Emigracji. Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku poświęconego projektowi (link zewnętrzny) i niezwykle ciekawego dziennika Agathe.