KRESY W GRUDNIU W TEATRZE SZKOLNYM

Kilkadziesiąt młodych Polek i Polaków z różnych stron świata pojawi się w połowie grudnia na scenie Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego. To uczestnicy jedynego w swoim rodzaju Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego im. Adama Mickiewicza dla Polaków z Zagranicy KRESY. Organizatorem wydarzenia jest Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, a nasza uczelnia na zaszczyt o raz kolejny być partnerem przedsięwzięcia.

Konkurs KRESY to jedyne na świecie przedsięwzięcie, które od 20 lat promuje polską poezję wśród Polaków mieszkających poza krajem. Eliminacje odbywają się w kilkunastu państwach na świecie, do Białegostoku przyjeżdżają wyłonieni w nich laureaci. Często pokonują tysiące kilometrów, by spotkać się podczas KRESÓW. W stolicy Podlasia spędzą tydzień, od 12 do 16 grudnia. W tym czasie wezmą udział w ostatnim etapie konkursu, warsztatach i koncercie galowym. Część wydarzeń jest otwarta dla widzów, zapraszamy do zapoznania się z repertuarem.

Więcej o konkursie KRESY.