ROZŚWIETLAMY MROKI ZIMY!!

Już po raz piąty w niedzielę 3 grudnia 2017 spotykamy się na Rynku Kościuszki: by zaśpiewać kolędy razem z mieszkańcami, zapalić światełka na najwyższej choince w Białymstoku i przywitać najprawdziwszego Joulupukki – Mikołaja z Rovaniemi w Finlandii. Kolejny raz studenci i wykładowcy WSL pomagają uświetnić to wyjątkowe wydarzenie. 

Pierwsze atrakcje na Rynku Kościuszki rozpoczną się już o godz. 16.30. Przed białostocką publicznością wystąpią: zespół „Winnica”, chór studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej oraz Big Band Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. Przygotowaliśmy dla Was specjalne śpiewniki, liczymy więc na to, że zaśpiewacie razem z nami.

Oprócz muzycznych i tanecznych występów przewidziano także namioty z atrakcjami, gdzie białostoczanie będą częstowani ciepłymi napojami. Na jednym ze stoisk można będzie kupić ciasteczka upieczone przez białostockich VIP-ów. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wigilię dla najuboższych mieszkańców miasta.

Mikołaj z Rovaniemi przyjedzie do Białegostoku na zaproszenie konsula honorowego Republiki Finlandii i zarazem prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego – Andrzeja Parafiniuka. Co roku wydarzenie organizowane jest pod nazwą „Przedsiębiorcy dzieciom”.

W trakcie swojej wizyty Mikołaj z Rovaniemi spotka się z dziećmi ze świetlic socjoterapeutycznych, z małymi pacjentami Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, podopiecznymi fundacji „Pomóż Im” oraz Fundacji im. Rodziny Czarneckich. Dzięki podlaskim przedsiębiorcom ponad 700 dzieci będzie mogło go poznać i otrzymać od niego prezenty. Upominki zostaną wręczone w Operze i Filharmonii Podlaskiej, a w trakcie tego spotkania nasi studenci zaprezentują dzieciom tradycyjne bożonarodzeniowe jasełka.

Więcej informacji znajduje się na Facebooku: https://www.facebook.com/konsulathonorowyfinlandii/