KRESY 2017 NA PÓŁMETKU

Od 11 grudnia w naszej szkole gościmy kilkudziesięciu młodych Polaków z różnych stron świata – uczestników finału konkursu 26. Konkursu Recytatorskiego dla Polaków z Zagranicy „Kresy”. Przyjechali z dziesięciu krajów, m.in. z Kazachstanu, Gruzji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rumunii, Rosji, łącznie blisko 30 recytatorów, który wygrali eliminacje w swoich krajach. To najlepsi, wyłonieni z spośród ponad 3 tys. osób, które brały udział w krajowych konkursach w trzech kategoriach wiekowych – dzieci, młodzież i dorośli. Przez cały tydzień przygotowują się do wielkiego finału, m.in. uczestnicząc w warsztatach i konsultacjach z wykładowcami WSL. To ostatnie szlify przed przesłuchaniami, które 14 grudnia odbywają się w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego. Kto z recytatorów okaże się najlepszy, okaże się w sobotę po południu podczas galowego koncertu w Białostockim Teatrze Lalek.

Głównym organizatorem konkursu jest podlaski oddział stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Więcej o konkursie można dowiedzieć się m.in. z Radia Białystok i Telewizji Białystok.