ODDALEŃCY NA DESKACH TEATRU SZKOLNEGO

Dzięki współpracy wykładowczyni i zeszłorocznej stypendystki Prezydenta Miasta Białegostoku – Natalii Sakowicz oraz naszej Alma Mater możemy już wkrótce zaprosić publiczność do Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego na serię gościnnych pokazów Oddaleńców.

Oddaleńcy to dwuosobowy spektakl oparty na twórczości jednego z najoryginalniejszych polskich poetów – Bolesława Leśmiana.

Jak twierdzi twórczyni przedstawienia, jest ono swoistym laboratorium, w którym za pomocą środków zaczerpniętych z teatru formy, performance’u, koncertu i kultury punkowej podejmujemy próbę zanalizowania poetyckiego świata polskiego bergsonisty.

Czy poprzez doświadczenia cielesności, szczególnie w formach granicznych, które tak fascynowały Leśmiana, możemy dotrzeć do istoty życia? Jaki jest sens miłości? Cierpienia? Śmierci? Czy w 2020 roku, sto lat od pierwszego wydania Łąki, poezja ma jeszcze dla nas – współczesnych jakiekolwiek znaczenie i co może powiedzieć o nas samych?

reżyseria: Natalia Sakowicz
scenografia: Marek Idzikowski
muzyka: Maciej Cempura
występują: Natalia Sakowicz, Maciej Cempura
światło: Maciej Iwańczyk
Spektakl przeznaczony dla młodzieży (14+) i widzów dorosłych.

Rezerwacje biletów przyjmowane są telefonicznie: 85 743 54 53, od poniedziałku do piątku w godz. 9-15, bilety w cenie 10-20 zł;

Informacje o spektaklu
Informacje dla widzów

GRAMY:
14 lutego (piątek), godz. 18 – pokaz premierowy, wstęp wyłącznie z zaproszeniami
15 lutego (sobota), godz. 18
16 lutego (niedziela), godz. 18

Spektakl zrealizowany przez Natalię Sakowicz w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Białegostoku „Młodzi twórcy 2019” przy współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza, Filią w Białymstoku oraz Białostockim Teatrem Lalek