BÓG HONOR OJCZYZNA – PREMIERA ONLINE!

W ciągu najbliższych kilku miesięcy zaprezentujemy Państwu premierowo trzy teatralne wydarzenia on-line zrealizowane pod egidą Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego. Zebraliśmy je w jeden cykl pod nazwą #wwwilkowski, który rozpoczniemy już 20 czerwca o godz. 18:00 czytaniem performatywnym sztuki Ibrahima Amira „Bóg Honor Ojczyzna” w tłumaczeniu Karoliny Bikont i reżyserii Krzysztofa Ogłozy. 14 lipca zaprosimy Państwa na premierę dyplomu IV roku aktorstwa „PanDemIJa” (reż. Agata Biziuk), a na zakończenie cyklu pokażemy rejestrację spektaklu „Garden party” Vaclava Havla w reżyserii Łukasza Lewandowskiego i Błażeja Piotrowskiego. O wszystkich szczegółach informować będziemy Państwa na bieżąco.

🔵 Czytanie performatywne sztuki „Bóg Honor Ojczyzna” Ibrahima Amira w przekładzie Karoliny Bikont

🔵 Honor rodziny splamiony! Córka uciekła z kochankiem od męża i dzieci. Teraz leży w pokoju obok, związana i zakneblowana, i czeka na karę. Kto jednak dokona „zabójstwa honorowego”, aby przywrócić rodzinie należną jej cześć? Ojciec, zdradzony mąż, brat, a może teść? Nikt się jakoś do tego nie pali – stawką jest wszak wieloletnie więzienie. Sprawa się komplikuje, gdy zupełnie niespodziewanie do drzwi puka policja, a wkrótce potem zjawia się, zabity rzekomo, kochanek… To wszystko w szalonej komedii społecznej ze śmiertelnie poważnym tematem w tle.

🔵 Premiera: 20.06.2020 (sobota), 18:00 icon-caret-square-o-right na naszym kanale YouTube
Link do rejestracji czytania zostanie opublikowany 20.06.2020 o godz. 18:00 w poście na tym wydarzeniu na Facebooku. Nagranie będzie dostępne przez 48 h, do 22.06.2020 (poniedziałek) do godz. 17:59.

🔵 Realizatorzy:
Reżyseria: Krzysztof Ogłoza
Scenografia: Agnieszka Roszkowska
Wprowadzenie: dr hab. Krzysztof Tkaczyk (Uniwersytet Warszawski)
Występują: Marcin Bikowski, Magdalena Słowik, Izydor Łobacz, Marcin Bartnikowski, Tomasz Frąszczak, Milena Kranik, Krzysztof Ogłoza, Agnieszka Roszkowska

🔵 Autor:
Ibrahim Amir – lekarz i dramatopisarz, urodził się w roku 1982 w Aleppo w Syrii, od roku 2002 mieszka i pracuje w Wiedniu. Za sztukę „Bóg Honor Ojczyzna” otrzymał prestiżową nagrodę Nestroya za najlepszą produkcję teatru offowego.

🔵 Organizatorzy:
Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku we współpracy z Austriackim Forum Kultury / Österreichisches Kulturforum Warschau
Prawa autorskie reprezentuje ADiT Agencja Dramatu i Teatru

Zobacz trailer spektaklu: