LASKIDS – FESTIWAL TEATRALNY W LESIE

LasKids – 1 Festiwal Teatralny w Lesie

W imieniu Grupy Coincidentia prowadzącej ośrodek teatralny Solniki 44 zapraszamy na w dniach 10-13 września na pierwszą edycję adresowanego do młodego widza festiwalu teatralnego LasKids, któremu nasza Filia partneruje. W programie znajdą się spektakle, warsztaty dramaturgiczne i wydarzenia muzyczne. LasKids, podobnie jak jego starszy brat – LasFest (którego trzecia edycja odbyła się w sierpniu), prezentował będzie ambitne propozycje teatralne, muzyczne, plastyczne… powstające na gruncie niezależnym oraz stanie się miejscem różnorodnych pod względem tematyki i formy warsztatów artystycznych dla dzieci.

Jak zapowiadają organizatorzy, LasKids będzie cykliczną, coroczną imprezą, której realizacja odbywać się będzie w przestrzeniach ośrodka Siedlisko Kultury Solniki 44, ulokowanego w sąsiadującym z Puszczą Knyszyńską lesie, na obszarze Zielonych Płuc Polski (nieopodal Białegostoku). Scena, prowadzona przez twórców teatralnej Grupy Coincidentia, gościła w trakcie trzech edycji LasFest spektakle, koncerty, prace w toku artystów z Polski, Holandii, Niemiec, Izraela i Wielkiej Brytanii.

Ideą LasKids są coroczne spotkania z teatrem poszukującym różnych środków scenicznej ekspresji, teatrem dla dzieci tworzonym na gruncie niezależnym w różnych miejscach na świecie (jednakowoż tegoroczna edycja ze względu na pandemię ograniczy się do prezentacji polskich grup). Wybór najciekawszych propozycji teatrów niezależnych, wzbogacony imprezami towarzyszącymi (koncertami, warsztatami, spotkaniami z artystami) oraz unikalny charakter miejsca ich prezentacji (scena Solniki 44 położona jest w pozbawionej ludzkiego sąsiedztwa leśnej głuszy) stworzą niepowtarzalną atmosferę festiwalu.

Program LasKids 2020:
10.09
godz. 17.30 “Straszka pospolita” Grupa Coincidentia – wiek 6+
godz. 18.45 “Potworzymy! Warsztaty z bajek straszajek” Anna Andraka i Magdalena Mrozińska –
wiek 6+
11.09
godz. 17.30 “Straszka pospolita” Grupa Coincidentia – wiek 6+
godz. 18.45 “Potworzymy! Warsztaty z bajek straszajek” Anna Andraka i Magdalena
Mrozińska – wiek 6+
12.09
godz. 15.00 i 17.30 “_on_line_” Kolegtyw Holobiont – spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi
w wieku 5-7 lat
13.09
godz.18.00 Koncert “Piosenki do grania na nosie – reaktywacja” Ładne Kwiatki – wiek 5+
Miejscem prezentacji wszystkich wydarzeń jest Siedlisko Kultury Solniki 44. Bezpłatne
wejściówki rezerwować można wysyłając e-mail na adres: info.solniki44@gmail.com

Więcej informacji pod adresem:
www.facebook.com/solniki44
www.facebook.com/LasFest.Solniki44

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020 oraz Województwa Podlaskiego. Zadanie zrealizowane we współpracy partnerskiej z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filią w Białymstoku.