SŁUCHOWISKO I WARSZTATY RODZINNE

Słuchowisko i warsztaty rodzinne to jedna z wakacyjnych propozycji w cyklu LETNIA AKADEMIA. Przygotowaliśmy dla Was cztery pokazy, z czego dwa obędą się w Uniwersyteckim Centrum Kultury, a dwa w Teatrze Szkolnym. W każdym z miejsc na uczestników czekają specjalne atrakcje!

INFORMACJE OGÓLNE

Punktem wyjścia jest słuchowisko zatytułowane BLEE…, a przygotowane przez studentów III roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej AT na podstawie tekstu Maliny Prześlugi. BLEE… to opowieść o Motylu, który ośmielił się stwierdzić, że skoro Królowa Motyli jest zawsze “akurat nieobecna”, to zwyczajnie jej nie ma, nie istnieje. Za niewierność zostaje skazany na odsiadkę w starym, nieczynnym autobusie, tkwiącym na zapomnianej przez wszystkich pętli. Poznaje tam pozostałych więźniów, odrzuconych przez inne owady, albo przybyłych tu… z własnej woli, np. z powodu kompleksów i poczucia, że są bezużyteczni. Spotkamy tu m.in. Darię, która od dwóch lat nie chce się przepoczwarzyć w motyla, bo się obawia, że pod kokonem jest gruba i brzydka; Wiktora – pająka bez odnóży; a także Antonia i Bandersa – karaluchy wygnane za nieprzyjemny zapach, który im towarzyszy. Stopniowo dociera do nich wszystkich, że wygląd nie jest tym, co musi nas ograniczać. “Bleee…” to opowieść o zwątpieniu i wierze, przełamywaniu kompleksów i odnajdywaniu piękna w sobie, doskonała dla całych rodzin.

W ramach LETNIEJ AKADEMII słuchowisku towarzyszą dodatkowe atrakcje…

12 LIPCA / UNIWERSYTECKIE CENTRUM KULTURY UwB

Pierwsza emisja słuchowiska odbędzie się 12 lipca w UCK. Tutaj słuchowisku towarzyszą warsztaty rodzinne łączące teatr, sztukę i przyrodę, adresowane do dzieci w wieku 6-10 lat i ich opiekunów. Zajęcia poprowadzi edukatorka z Przedszkola Leśnego Puszczyk (więcej o Puszczyku tutaj). Słuchowisko, jako teatr wyobraźni, stanie się inspiracją do działań plastycznych, ruchowych i obserwacji przyrody. Naszymi przewodnikami będą również naukowcy z Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego, gdzie uczestnicy spotkają się oko w oko z bohaterami radiowo-teatralnej opowieści.

Spotykamy się w Uniwersyteckim Centrum Kultury (ul. K. Ciołkowskiego 1N) 12 lipca w dwóch grupach – o godz. 11.00 i 17.00.
GRUPA 1
11.00 – słuchowisko
11.45 – zajęcia artystyczne
12.30 – wizyta w UCP

GRUPA 2
17.00 – wizyta w UCP
17.45 – słuchowisko
18.30 – zajęcia artystyczne

Partnerami wydarzenia w UCK są: Białostockie Stowarzyszenie Artystów Lalkarzy, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej), Uniwersytet w Białymstoku, Przedszkole Leśne Puszczyk, Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze. 

19-20 LIPCA / TEATR SZKOLNY IM. JANA WILKOWSKIEGO

Na kolejną emisję słuchowiska zapraszamy do Teatru Szkolnego. Tutaj z kolei część warsztatową wypełnią działania artystyczne, plastyczne i ruchowe, dla których punktem wyjścia będzie wyobraźnia i multisensoryczny odbiór słuchowiska. Na koniec uczestnicy odwiedzą wystawę lalek teatralnych LALKA i JEJ TWÓRCA.

JAK SIĘ ZAPISAĆ? 

Żeby wziąć udział w wydarzeniu (bez względu na miejsce), trzeba zadzwonić pod numer 85 743 54 53 (codziennie w godz. 9.00-19.00) lub przyjść osobiście (ul. Sienkiewicza 14, Białystok) odebrać bezpłatną wejściówkę. W taki sposób można zapisać pojedyncze osoby lub całą grupę. Zarezerwowane, a nieodebrane wejściówki tracą ważność na dzień przed datą wydarzenia.