WARSZTATY Z PODKŁADANIA GŁOSU

Studenci III roku od tygodnia oglądają filmy animowane, a przy okazji zdobywają wiedzę. Uczestniczą bowiem w specjalnych zajęciach, których celem jest opanowanie trudnej sztuki podkładania głosu do nagranego materiału, czyli dubbingu. Warsztaty prowadzą: Waldemar Modestowicz, Mariusz Arno Jaworowski i Szymon Orfin, wybitni znawcy tematu, reżyserzy, współtwórcy dubbingu do najlepszych i najgłośniejszych produkcji filmowych ostatnich lat.

WALDEMAR MODESTOWICZ – polski reżyser słuchowisk radiowych, przedstawień teatralnych oraz dubbingu. Od 1984 r. związany z Polskim Radiem, w którym pracuje jako reżyser m.in. powieści radiowej Matysiakowie.

MARIUSZ ARNO JAWOROWSKI – tłumacz i producent/opiekun artystyczny pracujący dla The Walt Disney Company, był dyrektorem artystycznym na Europę centralną Disney Charakter Voices International.

SZYMON ORFIN – reżyser dźwięku, kompozytor, perkusista. Absolwent instytutu SAE w Madrycie. Autor muzyki do spektakli, etiud filmowych i reklam. Odpowiadał za udźwiękowienie polskich wersji językowych wielu filmów, min: Uniwersytet PotwornyKraina LoduMerida Waleczna.