MATKI JADĄ NA FESTIWAL DO ŁODZI

6 maja w Łodzi rozpoczęło się doroczne święto teatru – 37. Festiwal Szkół Teatralnych, tym razem odbywające się pod hasłem WEŹ TO ZAGRAJ. Ogromnie nas cieszy, że kolejny rok z rzędu mają możliwość uczestniczyć w nim studenci wydziałów lalkarskich, w tym nasza reprezentacja. Trzeciego dnia Festiwalu zaprezentują w Łodzi najnowszy dyplom MATKI. Widzowie FST zobaczą najlepsze spektakle, które do Łodzi przywiozą studenci z Warszawy, Wrocławia, Krakowa oraz Białegostoku. To podsumowanie czterech lat zawodowej edukacji i przepustka w wielki świat bycia Aktorem. Festiwal Szkół Teatralnych to wyjątkowe święto dla wszystkich dookreślonych i jeszcze niedookreślonych adeptów zawodu, przed którymi wszystkie drogi stoją otworem. To jedyny w swoim rodzaju moment, kiedy mogą wybrać każdą z nich, a we wskazaniu prawidłowej bezsprzecznie pomogą nagrody przyznawane przez jurorów: Aleksandrę Konieczną, Jacka Wakara, Ingmara Villqista i Wiolettę Laszczkę. Najważniejsze będzie jednak samo spotkanie – studentów, wykładowców, twórców teatru, ale i tych, którzy będą się bacznie przyglądać – krytyków i publiczności. Spektakle grane będą na scenach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Teatru Studyjnego Szkoły Filmowej w Łodzi.

Na Festiwalu zobaczymy dyplomy: Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (wydział zamiejscowy AT Warszawa), Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziału Aktorskiego oraz Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filii we Wrocławiu, a także Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.

Zobacz cały program Festiwalu.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.