MATKI JADĄ NA FESTIWAL DO ŁODZI

6 maja w Łodzi rozpoczęło się doroczne święto teatru – 37. Festiwal Szkół Teatralnych, tym razem odbywające się pod hasłem WEŹ TO ZAGRAJ. Ogromnie nas cieszy, że kolejny rok z rzędu mają możliwość uczestniczyć w nim studenci wydziałów lalkarskich, w tym nasza reprezentacja. Trzeciego dnia Festiwalu zaprezentują w Łodzi najnowszy dyplom MATKI. Widzowie FST zobaczą najlepsze spektakle, które do Łodzi przywiozą studenci z Warszawy, Wrocławia, Krakowa oraz Białegostoku. To podsumowanie czterech lat zawodowej edukacji i przepustka w wielki świat bycia Aktorem. Festiwal Szkół Teatralnych to wyjątkowe święto dla wszystkich dookreślonych i jeszcze niedookreślonych adeptów zawodu, przed którymi wszystkie drogi stoją otworem. To jedyny w swoim rodzaju moment, kiedy mogą wybrać każdą z nich, a we wskazaniu prawidłowej bezsprzecznie pomogą nagrody przyznawane przez jurorów: Aleksandrę Konieczną, Jacka Wakara, Ingmara Villqista i Wiolettę Laszczkę. Najważniejsze będzie jednak samo spotkanie – studentów, wykładowców, twórców teatru, ale i tych, którzy będą się bacznie przyglądać – krytyków i publiczności. Spektakle grane będą na scenach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Teatru Studyjnego Szkoły Filmowej w Łodzi.

Na Festiwalu zobaczymy dyplomy: Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (wydział zamiejscowy AT Warszawa), Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziału Aktorskiego oraz Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Filii we Wrocławiu, a także Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.

Zobacz cały program Festiwalu.