HIP HOP W TEATRZE

Studentka I roku aktorstwa, Magdalena Zubrycka, uczestniczyła 14 maja br. w Festiwalu Hip Hop w Teatrze w Łodzi. Zaprezentowała tam etiudę „Krąg życia” stworzoną na zajęcia z zadań aktorskich z przedmiotem prowadzone przez dr. Mateusza Smacznego.

Założeniem etiudy było połączenie teatru tańca z teatrem formy oraz odnalezienie wpływu przedmiotów na ruch i emocje. Praca opowiada o kruchości i ulotności życia. Spotkanie aktorki z każdym z przedmiotów na scenie w metaforyczny sposób wyznacza kolejny etap życia ludzkiego. Choreografię stworzyła studentka przy wsparciu merytorycznym Anny Sawickiej-Hodun.

Na festiwalu zaprezentowano 10 spektakli/etiud – w tym jedyną solową naszej studentki. Wzięła ona również udział w warsztatach prowadzonych przez tancerza i choreografa Raphaela Xaviera odbywających się w ramach wydarzenia.