Die-Wo-Spielen w Stuttgarcie

W dniach 29.09 – 01.10.2023 w niemieckim Stuttgarcie odbył się XIII Międzynarodowy Studencki Festiwal Teatrów Lalek Die-Wo-Spielen organizowany przez studentów Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst / Studiengang Figurentheater. Impreza ma na celu wzmocnienie wymiany między studentami teatru lalek i sztuki na poziomie międzynarodowym i regionalnym.

Swoje etiudy prezentowała tam grupa naszych studentek_ów: Karolina Konicka, Weronika Kozłowska, Michalina Krzemianowska, Polina Kuzhelieva i Rafał Przytocki. Był to zbiór 5 etiud powstałych na II roku aktorstwa na zaliczenie przedmiotu „Lalki współczesne” prowadzonego przez dr Paulę Czrnecką i dr. Karola Smacznego.

Na festiwalu prezentowały się teatry szkolne z Polski, Słowacji, Czech, Belgii oraz studenci uniwersytetów muzycznych i artystycznych w Stuttgarcie. Odbyły się także warsztaty prowadzone przez Clair Heggen.

Oprócz spektakli i działań performatywnych, odbędą się także warsztaty prowadzone przez Clair Heggen, która od wielu dziesięcioleci pracuje w różnych dziedzinach teatru.

Tegoroczna edycja festiwalu połączona była z jubileuszem 40-lecia Teatru Lalek w Państwowym Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Stuttgarcie.