TTL na Festiwalu Animo

Fot. Karolina Krot

Studentki technologii teatru lalek uczestniczą w trwającym właśnie Międzynarodowy Festiwal ANIMO w Kwidzynie. Poza zdobywaniem kontaktów i uczestnictwem w wydarzeniach festiwalowych (performanse, spektakle, wystawy, filmy) studentki wzięły udział w dwóch warsztatach mistrzowskich: konsultacjach lalkowych ze znanym słowackim technologiem teatru lalek Miro Dušą oraz warsztatach rzeźbiarskich z Marzenną Olszewską.

Podczas konsultacji omawiano różne lalkowe rozwiązania technologiczne – studentki mogły skorzystały z eksperckiej wiedzy Miro Dušy odnośnie swoich bieżących i wymarzonych projektów. Analizowali również wspólnie lalki Jego autorstwa.
Na warsztatach z Marzenną Olszewską studentki pracowały z gliną i również mogły skorzystać ze wsparcia i ekspertyzy profesjonalnej rzeźbiarki, która ma też doświadczenie w teatrze lalek.