POZORY NIE MYLĄ – PREMIERA ON-LINE!

Zapraszamy na czytanie performatywne on-line sztuki „Pozory nie mylą ” Stephana C. Lacka
Przekład: Karolina Bikont
Wprowadzenie: dr hab. Krzysztof Tkaczyk (Uniwersytet Warszawski)

Tekst o granicach zaufania i ekstremalnym testowaniu relacji osobistych. Lack stworzył dramat quasi-kryminalny, krążący wokół  tragicznej śmierci zgwałconej nastolatki. Prowadzone śledztwo jest jednak tylko tłem opowieści o namiętnościach, zemście i obłędzie.

Marcin Bikowski

„Kiedy widzę kogoś po raz pierwszy, zawsze spodziewam się po nim najgorszego.” – mówi martwa dziewczyna leżąca na stole w prosektorium. I jest to dopiero początek kryminalnej historii pełnej niedomówień, półprawd i skrywanych namiętności, której bohaterowie, zawieszeni pomiędzy jawą a snem, będą musieli skonfrontować się z duchami z przeszłości – wypartymi wspomnieniami i skrywanym poczuciem winy, i w której odpowiedź na pytanie „kto zabił?” okaże się istotna, ale wcale nie najważniejsza.

Premiera: 25.01.2021 (poniedziałek), 20:00 na naszym kanale YouTube. Zobacz link do premiery >>>
Czytanie będzie dostępne do 27.01.2021 do godz. 20:00 (48 h).
Zobacz wydarzenie na Facebooku.

Realizatorzy:
Reżyseria i scenografia: Marcin Bikowski
Muzyka i montaż : Marcin Bartnikowski
Obsada: Magdalena Duszak (AT), Anna Gajewska, Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski, Krzysztof Ogłoza.

Stephan C. Lack – ur. w roku 1981 w Wiedniu autor ponad dwudziestu sztuk teatralnych, laureat licznych nagród literackich, wystawiany z powodzeniem na scenach Austrii i Niemiec

Organizatorzy:
Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Filii w Białymstoku we współpracy z Austriackim Forum Kultury / Österreichisches Kulturforum Warschau
Prawa autorskie reprezentuje ADiT Agencja Dramatu i Teatru

Fot. Marcin Bikowski