TURLAJFLIPS W STUTTGARCIE

DIE-WO-SPIELEN International festival of puppetry, visual theatre and performance odbędzie się w dniach 22-24 lipca w Stuttgarcie, organizowany przez studentów Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst / Studiengang Figurentheater. Festiwal pomaga budować międzynarodową płaszczyznę dialogu między młodymi ludźmi z różnych uczelni artystycznych. Tworzy przestrzeń, w której ludzie z różnych miejsc i dziedzin sztuki mogą pokazywać i udostępniać swoje prace oraz łączyć się w procesie twórczym.

W 2022 r. tematem festiwalu są „Miniatury”, a hasłem „Minimalna egzystencja”. Zaś propozycją naszej uczelni na tak postawione wyzwanie artystyczne jest spektakl TURLAJFLIPS z udziałem Martyny Gajak, Mirelli Burcewicz i Michała Świderskiego, w reżyserii Szymona Szczęcha (opieka pedagogiczna: dr Bernarda Anna Bielenia, muzyka: Michał Świderski, plakat: Sara Julia Pons).

Fot. Daria Holovchanska