ODMĘT NA FESTIWALU SETKÁNÍ/ENCOUNTER W BRNIE

Miło nam poinformować, że spektakl „Odmęt” w reż. Marka Idzikowskiego, zrealizowany jako etiuda w trakcie studiów w AT, przeszedł selekcję i będzie częścią programu głównego 31. Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych SETKÁNÍ/ENCOUNTER w Brnie (23-27 marca 2021). Ze względu na sytuację pandemiczną tegoroczny festiwal odbędzie się online.

Festiwal jest organizowany przez studentów Wydziału Teatralnego Akademii Sztuk Scenicznych im. Leoša Janáčka w Brnie. Chociaż SETKÁNÍ / ENCOUNTER nie ma charakteru konkursu, specjalne jury złożone ze studentów i profesjonalnych twórców co roku nagradza wybitne prace wręczając „Nagrodę Marty”. Nagroda ta nie ustanawia typowej festiwalowej hierarchii, ale raczej akcentuje najbardziej inspirujące i nowatorskie dokonania artystyczne młodych twórców teatralnych. Jury festiwalu wybiera i nagradza studentów w różnych kategoriach (które nie są z góry określone).

Celem Festiwalu jest stworzenie przestrzeni, gdzie studenci, pedagodzy oraz inne osoby ze świata szkolnictwa artystycznego mogą się spotkać, zaprezentować swoje prace, omówić metody kształcenia. Każdego roku Festiwal ma swój temat przewodni. Tegoroczny to: JUMP!

Zapraszamy do wysłuchania festiwalowej dyskusji w języku angielskim z udziałem Marka Idzikowskiego i Michała Ferenca. Zobacz.

Czytaj więcej o “Odmęcie”
Fot. M. Idzikowski