Studenci na 31. OFTL

Fot. Maciej Stobierski

Grupa studentek i studentów z II roku uczestniczy w XXXI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek organizowanym przez Opolski Teatr Lalki i Aktora w dniach 14 – 20 października.

W ramach bloku imprez towarzyszących zaprezentowali tam program MACHINACJE, składający się ze zbioru etiud powstałych na zajęciach: Podstawy sztuki animacji (opieka pedagogiczna: Marta Rau, Agata Stasiulewicz, Maciej Cempura) oraz pracy zbiorowej z zadań aktorskich z przedmiotem (opieka pedagogiczna: Mateusz Smaczny).
Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek jest jednym z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce, odbywającym się nieprzerwanie w systemie biennale od 1962 roku, który składa się z części konkursowej (kilkanaście spektakli polskich teatrów lalkowych) i bloku imprez towarzyszących.